Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

01.12.2016

WGiD

Odsłon: 2518

Marcin Madanowski

Projekt "Osoby wspierającej"

Zarząd WZKosz wychodząc na przeciw oczekiwaniom klubów w kwestii wysokich opłat sędziowski za mecze podjął uchwałę wprowadzającą "Osobę wspierającą na meczach rozgrywek nieawansowych".

Zasady:

 1. Klub może zrezygnować z mierzącego czas gry na wszystkich meczach rozgrywek nieawansowych: MLKB, KLKB, MLMM, KLMM.
 2. W gestii klubu pozostaje czy chce nadal mieć mierzącego czas gry z grona sędziowskiego wyznaczanego przez kolegium sędziów czy chce zapewnić samemu obsługę zegara desygnując swoją osobę: kierownika, rodzica, zawodnika lub zawodniczkę.
 3. Klub zgłasza listę maksymalnie 5 osób, które mogą pełnić funkcję "Osoby wspierającej" do Wydziału Gier i Dyscypliny zawierającą Imię i Nazwisko oraz PESEL. Osoba ta musi mieć ukończone 16 lat. Lista zostaje zatwierdzona przez WGiD.
 4. Osoby zatwierdzone przez WGiD mogą mierzyć czas na meczach rozgrywek nieawansowych.
 5. Klub zgłasza do referenta obsad czy chce mierzącego czas gry czy zapewnia mierzącego czas gry we własnym zakresie.
 6. Jeżeli osoba wspierająca nie poradzi sobie z mierzeniem czasu i zostanie to odnotowane w protokole przez sędziego głównego, osoba ta zostaje skreślona z listy i nie będzie mogła pełnić tej funkcji do końca sezonu.
 7. Klub, który zrezygnuje z mierzącego czas gry i nie zapewni obsady na meczu nie będzie mógł korzystać ze swoich osób do końca sezonu. Klub jest odpowiedzialny za zapewnienie obsady mierzącego czas gry na meczu!!!
 8. Start programu "Osoby wspierającej" ustala się na 1 grudnia 2016 roku. Prosimy kluby o deklarację do dnia 28 listopada czy chcą mieć mierzącego czas gry czy zapewnią "Osobę wspierającą" we własnym zakresie.
 9. Grudzień jest miesiącem testowym dla tego rozwiązania, w związku z czym prosimy o przesyłanie uwag odnośnie wprowadzonego projektu.
 10. Osoba wspierajaca musi byc przy stoliku 30 minut przed rozpoczeciem meczu.
 11. Osoba wspierajaca musi pozostawac bezstronna pezez cale spotkanie i nie moze podwazac decyzji sedziowskich.

Pobierz komunikat

Marcin Madanowski

Wiceprezes ds. Rozgrywek i IT

Newsletter - zapisz się