Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

01.01.2018

Rozgrywki

Odsłon: 1298

Marcin Madanowski

Podsumowanie I rundy młodziczek starszych U14K

Dobiegła końcowi pierwsza runda rozgrywek młodziczek starszych U14K. Wiemy, już które 6 zespołów zagra o awans do rozgrywek strefowych, a kto rozegra jeszcze mecze o miejsce 7-12. 

Liga U14K wystartowała najwcześniej z rozgrywek żeńskich, gdyż do połowy mara musimy wyłonić 3 zespoły, które zagrają w rozgrywkach strefowych. Mocno dążyliśmy do tego by były to 4 zespoły z naszego województwa, gdyż poziom rozgrywek w Wielkopolsce jest dużo wyższy niż w woj. Zachodniopomorskim, w którym grają tylko cztery zespoły. W WZKosz do ligi przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy wg rankingu rozgrywek ligi młodziczek młodszych z zeszłego sezonu. Niestety po 2 kolejkach z grupy A wycofał się zespół Rycerzy Rydzyna. W związku z czym w grupie A rywalizowało 5 zespołów. Grupę bezapelacyjnie wygrał zespół MUKSu Poznań. Poznanianki pewnie wygrały wszystkie mecze, męcząc się tylko w Pile, gdzie wygrały z ENEA Basket 58:53. W pozostałych meczach wygrywały średnio 50 punktów, najwięcej rzucając w meczu z Tęczą Leszno 114:27. Drugie miejsce w lidze zajął zespół ENEA Basket Piła prowadzony przez trenera Tomasza Pochylskiego, który oprócz porażek z MUKSem przegrała tylko w Opalenicy 25:43. Trzecie miejsce zajęła drużyna MKS Opalenica trenera Krzysztofa Mądrego, która zanotowała bilans 6-4. Kolejne miejsca zajęły Tęcza Leszno 5-5, UKS Dream Team Nowy Tomyśl 2-8 oraz wspomniani Rycerze Rydzyna 0-10. Rozczarowaniem na pewno była postawa zespołu z Nowego Tomyśla, który był rozstawiony z drugiego miejsca w grupie, gdyż w poprzednim sezonie zajął 5 miejsce na 18 w lidze młodziczki młodszej. Trzy najlepsze zespoły awansowały do grupy mistrzowskiej: MUKS z bilansem 4:0 ora MKS i Basket z bilansem 1-3. Wyżej w tabeli jest jednak Opalenica, która ma lepszy bilans koszy w bezpośrednich starciach między tymi zespołami +10.

W grupie B bezapelacyjne zwycięstwo odniósł zespół Lidera Swarzędz prowadzony przez Magdalenę Dedio. Liderki wygrały wszystkie mecz co najmniej 25 punktami, średnio zwyciężając 38 punktami. Najwyższe zwycięstwo odniosły w Koninie wygrywając 98:37. Drugie miejsce zajął zespół Olimpijczyka Ostrów Wlkp, który uległ tylko zespołowi ze Swarzędza. Trzecie miejsce zdobyła drużyna ENEA AZS Poznań, która w ostatnim meczu decydującym o awansie pokonała MUKS Kórnik 67:39. Piąte miejsce zajął zespół KS Play Basket Kraszewice, a szósty był MKS MOS Konin. Do grupy mistrzowskiej awansowały Lider Swarzędz z bilansem 4-0, Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 2-2 oraz ENEA AZS Poznań 0-4. Mecze grupy mistrzowskiej startują już w pierwszy weekend stycznia i od razu w sobotę 6 stycznia o 11:00 dojdzie do meczu na szczycie. W Swarzędzu spotkają się dwa niepokonane zespoły, miejscowy Lider podejmie MUKS Poznań - Tabela

 

Newsletter - zapisz się