Rozgrywki

Odsłon: 2081

Marcin Madanowski

MUKS Poznań w Finale MP U14K

W miniony weekend w czterech miastach odbywały się turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski Młodziczek Starszych U14K.

Jedną z lokalizacji był Poznań, gdzie organizatorem był MUKS. Podopieczne Aleksandry Semmler pokonały kolejno MKS MOS Deichmann Wrocław 64:56, UKS Siódemkę Sopot 73:38 oraz UKS Trójkę Ełk 83:44 i z kompletem zwycięstw awansowały do finałów. MUKS jest jednym z faworytów do złotego medalu. Dodatkowo trzeba nadmienić, że MUKS jest jedynym klubem w Polsce, który awansował do wszystkich czterech turniejów finałowych w kategoriach młodzieżowych – U22K – V m., U18K – V m., U16K – finały za tydzień i U14K. jest to na pewno wielkie osiągnięcie.

W Bochni rywalizowały zawodniczki Olimpijczyka Ostrów Wlkp. prowadzone przez trener Iwonę Walas. Niestety doznały one trzech porażek i odpadły w półfinale. Ostrowianki przegrały z: UKS Trójką Żyrardów 42:105, Widzewem Łódź 48:58 oraz MOSiR Bochnia 30:60.

W Piasecznie grały koszykarki Tęczy Leszno z trenerem Maciejem Krówczyńskim. Leszczynianki również trzykrotnie schodziły z parkietu pokonane. Przegrały z: MUKS Piaseczno 58:83, MKS Polkowice 88:105 oraz GTS Straszyn 64:112.

Finały odbędą się w dniach 29 maja – 2 czerwca. Organizatora i podział na grupy poznamy we wtorek