Rozgrywki

Odsłon: 2247

Marcin Madanowski

Wielkopolska pierwsza w klasyfikacji medalowej

Dzięki fantastycznym występom wielkopolskich klubów Wielkopolska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej województw w kategoriach młodzieżowych z dorobkiem 8 medali – 4 złotych, 1 srebrnego oraz 3 brązowych.

Złote medale jako pierwsze wywalczyły Juniorki Starsze ENEA AZS Poznań – trener Marek Lebiedziński, drugi złoty medal to zasługa Kadry WZKosz Chłopców na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2019 – trenerzy Jakub Czwakiel i Katarzyna Tomczak. Dwa medale zdobyliśmy w ostatnich rozgrywanych kategoriach U14, mamy złotych medalistów i wśród dziewcząt MUKS Poznań – Aleksandra Semmler i chłopców Basket Team Suchy Las – Jacek Łukomski.

Srebrne medale wywalczyli Kadeci BasketTeam Opalenica – trener Aleksander Ziobro.

Brązowe medale zawisnęły na szyjach Juniorek ENEA AZS Poznań – Grzegorz Zieliński, Kadetek UKS Lider Swarzędz – Anna Talarczyk oraz Kadetów Biofarm Basket Junior Poznań – Cezary Kurzawski.

Oprócz medalistów w finałach Mistrzostw Polski występowały również zespoły: Kadra Dziewcząt WZKosz IV m. na OOM; MUKS Poznań V m. w U22K, V m. w U18K i VIII m. w U16K; UKS Lider Swarzędz VIII m. w U18K, Biofarm Basket Junior Poznań VI m. w U18M.

Przed nami za chwilę nowy sezon 2019/20 – życzymy wszystkim klubom sukcesów i chcielibyśmy, żeby udało się powtórzyć tak owocny sezon jakim był 2018/19.