Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

29.09.2020

Odsłon: 503

Łukasz Zarzycki

O krok od podium- MP U16

Basketball Club Sieraków oraz Biofarm Basket Junior Poznań uczestniczyły w finałach Mistrzostw Polski U16, które ze względu na epidemę koronarwirusa wyjątkowo odbyły się we wrześniu. Ponieważ mistrzostwa zaliczały się jeszcze do sezonu 2019/2020 to nazwy zespołów są trochę inne niż w rozgrywkach obecnego sezonu.

Po cichu przed turniejem można było liczyć na to, że możliwy będzie mecz finałowy z udziałem obu drużyn z Wielkopolski, lecz turniej okazał się bardzo wyrównany.

Klub z Sierakowa rywalizował w grupie A z drużynami Politechniki Gdańskiej oraz Startu Lublin. W obu spotkaniach odniósł on zwycięstwa- odpowiednio 74-57 i 87-55.

Poznaniacy trafili do grupy C, gdzie zagrali UKS Dziewiątką Łomża oraz TKM Włocławek. Pierwszy mecz to pewna wygrana zespołu z Poznania z Łomżą 81-46. Niestety w drugim meczu ulegli TKMowi Włocławek 67-72 i musieli czekać na mecz przeciwników, który decydował o awansie. Wygrana TKMu z Łomżą dała awans Biofarmowi z II miejsca w grupie.

Mecze ćwierćfinałowe oba zespoły kończyły w odmiennych nastrojach. BC Sieraków zdecydowanie uległ WKK Wrocław 64-83, a Biofarm BJ Poznań wygrał z GAK Gdynia 86-64.

W rywalizacji o miejsca 5-8 BC Sieraków wygrał mecze z Politechniką Gdańską 88-73 oraz z TKM Włocławek 89-74 i ostatecznie zajął 5 miejsce w Polsce

Biofarm BJ Poznań uległ późniejszemu mistrzowi Polski- Śląskowi Wrocław 62-76. Pojedynek o III miejsce z UKS SP 27 Katowice okazał się istnym thrillerem, w którym po dogrywce lepszy okazał się zespół z Śląska.

Ostatecznie Biofarm BJ Poznań zajął IV miejsce, a BC Sieraków V miejsce.

Warto dodać, że MVP MPU16 został Jakub Bereszyński reprezentujący Śląsk Wrocław, a wcześniej wychowanek Noblistów Wielichowo i zawodnik BC Obry Kościan.

Do pierwszej piątku turnieju wybrany został Jakub Andrzejewski z Biofarmu BJ Poznań.

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter - zapisz się