17.02.2021

Odsłon: 1667

Marcin Madanowski

MVP Tygodnia #16

Mamy niecodzienną sytuację, zwycięzcą szesnastej edycji MVP Tygodnia WZKosz został Mateusz Flieger - Basket Junior Poznań, którego tata Marcin był MVP dwa tygodnie wcześniej. W ligach PZKosz zwyciężył Łukasz Kupczyński - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne.

Łukasz nagrodę otrzymuje za swój występ w meczu 2LM, w którym niestety Tarnovia uległa na wyjeździe zespołowi KS Kosz Pleszew 81:89. Łukasz przebywał na boisku ponad 32 minut, rzucił 22 punkty na 60% skuteczności 9/15 z gry. Dołożył do tego 7 zbiórek, 5 asyst, 1 przechwyt przy jednej stracie. Ten wszechstronny wystep dał mu współczynnik eval równy 29.

Mateusz Flieger rzucił aż 43 punkty w wygranym na wyjeździe meczu Żaków U11M z UKS Piątka Ostrów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 81:77, więc Mateusz zdobył ponad połowę punktów swojego zespołu. Widać, że genów nie da się oszukać, nie tylko po tacie, ale również po mamie - Natalii Waligórskiej - bardzo dobrej koszykarce.