Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

19.02.2021

Rozgrywki

Odsłon: 296

Marcin Madanowski

Rozgrywki centralne Juniorek Starszych U19K

Już dzisiaj ruszą rozgrywki centralne Juniorek Starszych U19K – w nadchodzący weekend odbędą się półfinały Młodzieżowego Pucharu Polski oraz ćwierćfinały Mistrzostw Polski U19K.

Rozgrywki U19K od zeszłego sezonu odbywają się w zmienionej formule. Osiem najlepszych zespołów wyłonionych z rankingu województw gra w dwóch półfinałach Młodzieżowego Pucharu Polski. Są wśród nich nasi reprezentanci ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań oraz UKS Lider Swarzędz. Dwanaście kolejnych zespołów zagra w czterech ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U19K, wśród nich jest MUKS Poznań.

Z półfinałów MPP po dwa najlepsze zespoły awansują do wielkiego finału MPP oraz jednocześnie do finału Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U19K. Pozostałe zespoły zagrają w półfinałach MP U19K. ENEA AZS jest gospodarzem turnieju półfinałowego grupy A, w którym zagrają również GTK Gdynia, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki oraz UKS Dwójka Kamienica Polska. Akademiczki wraz gdyniankami są faworytkami tego turnieju. Do walki o awans włączyć się może zespół z Aleksandrowa. Zupełnie anonimowy pozostaje natomiast zespół z Kamienicy, który raczej skazany jest na pożarcie przez resztę uznanych ekip. Wszystkie spotkania transmitowane będą na FB AZSu Poznań. W piątek turniej rozpoczyna się o 14:30 bardzo ciekawym meczem AZS kontra Aleksandrów Łódzki.
UKS Lider Swarzędz zagra w drugim półfinale, gdyż dwa zespoły z jednego województwa nie mogą grać w tym samym turnieju.

Swarzędzanki zagrają w Gdańsku, w grupie która wydaje się bardziej wyrównana i trudniejsza. Gospodynie Szkoła Gortata Politechnika Gdańska gościć będą jeszcze zespoły MPKK Sokołów Podlaski oraz ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. To gorzowianki stawiane są w roli faworytek półfinału, a o drugie miejsce ma stoczyć się zacięta rywalizacja. Liderki zaczynają właśnie od meczu z Gorzowem, w sobotę z Sokołowem, a w niedziele z gospodyniami z Gdańska. Wszystkie mecze transmitowane będą na platformie www.TVCOM.pl

MUKS Poznań jest gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego MP U19K. W każdym z czterech ćwierćfinałów zagrają trzy zespoły, z których tylko jeden wywalczy awans. W grupie C bo tą gości MUKS zagrają AZS Politechnika Korona Kraków oraz Basket 25 Bydgoszcz. Właśnie bydgoszczanki będą głównym rywalem poznanianek do awansu. MUKS czeka trudna przeprawa. W piątek zagra z Krakowem, a w niedzielę z Bydgoszczą. Transmisje na FB Planety Sportu.

Terminarze rozgrywek!

Trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli!

Newsletter - zapisz się