23.02.2022

Odsłon: 1272

Marcin Madanowski

ENEA Basket Junior Poznań czwartą drużyną MPP U19M

W miniony weekend przy okazji turnieju Suzuki Puchar Polski, odbył się również Finał Młodzieżowego Piucharu Polski, w którym mieliśmy wielkopolskiego przedstawiciela, zespół ENEA Basket Junior Poznań.

Podopieczni trenera Przemysława Szurka wywalczyli awans do tej imprezy na półfinale MPP w Dąbrowie Górniczej. W sobotę w meczu półfinałowym ulegli drużynie GTK Gliwice 77:90, a katem poznaniaków okazał się były zawodnik BJP Aleksander Wiśniewski, który rzucił 30 pkt i zebrał 12 piłek. Dla Basketu 17 oczek rzucił Jan Jakubiak i również dołożył 12 zbiórek.

W niedzielę poznaniakom pozostała walka o trzecie miejsce z WKK Wrocław. Basket prowadził większość spotkanie, niestety przegrana 12:28 czwarta kwarta zadecydowała o sukcesie wrocławian 83:75. 21 oczek w tym meczu rzucił Iwo Maćkowiak. Zespołowi ENEA Basket Junior Poznań przypadło w udziale czwarte miejsce, ale będzie okazja do rewanżu, bo wszyscy uczestnicy turnieju finałowego mieli zapewniony udział w Finale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych U19M.

Walkę o udział w Finale MP U19M w Warszawie stoczyła drużyna Sklep Polski MKK Gniezno. Niestety podopieczni trenera Tomasza Konowalskiego musieli sobie radzić bez swojego kontuzjowanego lidera Eryka Błachowiaka. Gnieźnianie zanotowali 3 porażki, ale jeszcze wynik do przerwy trzeciego meczu dawał im awans. Niestety byli od rywali młodsi i w końcówce brakowało sił. Półfinał Mistrzostw Polski to i tak wielki sukces klubu z Gniezna.