Rozgrywki

Odsłon: 2631

Marcin Madanowski

Półfinały juniorów U18M i ćwierćfinały młodziczek U14K

W miniony weekend 5 wielkopolskich przedstawicieli grało w całej Polsce w turniejach półfinałowych juniorów i ćwierćfinałowych młodziczek starszych. Trójce z nich udało się awansować dalej.

W rozgrywkach juniorów koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań prowadzonych przez trenera Bartosza Sikorskiego udali się do Dąbrowy Górniczej. Odnieśli tam komplet zwycięstw pokonując kolejno: MKS Start Lublin 105:56, MKS Dąbrowę Górniczą 65:52 oraz WKK Wrocław 63:56 i z pierwszego miejsca awansowali do turnieju finałowego.

Sztuka ta nie udała się koszykarzom Sklep Polski MKK Gniezno, którzy turniej półfinałowy organizowali w pierwszej stolicy Polski. W piątek podopieczni trenera Łukasza Staszkiewicza ulegli KS Koronie Politechnice Kraków 75:90, w sobotę pokonali STK Czarnych Słupsk 74:68, a w niedzielę ulegli Exact Śląskowi Wrocław 60:82. Trzecie miejsce w turnieju półfinałowym nie pozwoliło niestety na awans do finału.

Wyniki i tabele

W miniony weekend rywalizowały również młodziczki starsze, ale na etapie ćwierćfinałów.

Zwycięzca strefy MKS Tęcza Leszno był organizatorem turnieju. Podopieczne trenera Krzysztofa Zajca wygrały przekonująco wszystkie mecze i pewnie zameldowały się w półfinale. Leszczynianki pokonały: RKMS Rybnik 95:36, MUKS Piaseczno 64:50 oraz UKS Basket Dąbrówka 96:27.

MUKS Poznań musiał na ćwierćfinał udać się aż do Przemyśla, z którego wrócił z tarczą. Zawodniczki trenera Tomasza Semmlera również odniosły komplet zwycięstw i z pierwszego miejsca awansowały do półfinałów. W pokonanym polu zostawiły: KS Pogoń Rudę Śląską 98:55, Basket GO Przemyśl 59:42 oraz Alles Basket Głowno 78:29.

Niestety do ćwierćfinałów nie awansowała ENEA AZS Poznań. Wychowanki trener Danuty Łabędzkiej uległy w piątek MPKK Sokołów Podlaski 46:80 w sobotę pokonały KKS Olsztyn 88:76. W niedzielę w meczu decydującym o wyjściu do półfinału uległy po zaciętej walce UKS Basket Zgorzelec 68:72.