Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

22.12.2022

Odsłon: 1783

Marcin Madanowski

NIEPOKONANI 2022/23 – ODC. 3

Zapraszamy na trzeci odcinek cyklu Niepokonani w sezonie 2022/23. Za nami już trzy miesiące rozgrywek i prezentujemy zespoły, które nie zanotowały porażki w lidze. Warunkiem znalezienia się w zestawieniu jest rozegranie minimum trzech meczów. Liczba zespołów bez porażki sukcesywnie się zmniejsza.

Rozpoczynamy od rozgrywek żeńskich:
- w 2LK nie mamy już niepokonanych zespołów
- Juniorki Starsze U19K – tutaj również nie ma już zespołu niepokonanego
- w lidze Juniorek U17K bez porażki pozostają dwie drużyny Lider BIOFARM Swarzędz z bilansem 8-0 – trener Tomasz Eichert oraz ENEA AZS II Szkoła Gortata Poznań – trener Grzegorz Zieliński 6-0
- w lidze Juniorek Młodszych U16K bez porażki jest zespół MUKS Poznań z bilansem 3-0 – trener Mateusz Dwornik
- w lidze Kadetek U15K nie ma już niepokonanego zespołu, w lidze U14K nie ma zespołu, który jest bez porażki, ale z rozegranymi trzema meczami
- w lidze Młodziczek Starszych U13K bez porażki jest zespół Lider Biofarm Swarzędz trener Magdaleny Dedio, który z kompletem ośmiu zwycięstw wygrał pierwszą rundę rozgrywek w grupie A1
- w lidze Młodziczek Młodszych U12K bilans 5-0 notują koszykarki MUKS Poznań trener Alicji Jóźwiak oraz Lider BIOFARM Swarzędz 4-0 trener Marty Urbaniak w dywizji A, a w Dywizji B bilans 5-0 mają koszykarki POMPAX Tęczy Leszno SP12 trenera Jędrzeja Jankowiak, a UKS Dziewiątka Ostrów Wlkp. trenera Macieja Staszaka notuje bilans 4-0

Przejrzymy teraz rozgrywki męskie:
- w 3LM nie ma już zespołu niepokonanego, koszykarze ENEA Basket Junior Poznań trenera Cezarego Kurzawskiego przegrali swój pierwszy mecz
- w lidze Juniorów Starszych U19M zespół ENEA Basket Junior Poznań trenera Czarka Kurzawskiego zakończył ligę bez porażki z kompletem 10 zwycięstw
- w lidze Juniorów U17M nie ma niepokonanej drużyny
- w lidze Juniorów Młodszych U16M bez porażki z trzema zwycięstwami jest zespół ORLEN Akademii Koszykówki BM Stal trenera Rafała Jezierskiego
- w lidze Kadetów U15M w dywizji A bez porażki jest team ENEA Basket Junior Poznań z bilansem 10-0 prowadzony przez trenera Mateusza Roja, a w dywizji B KS Kosz Kompaktowy Pleszew 4-0 – trener Filip Gawroński,
- liga Kadetów Młodszych U14M to dwa niepokonane zespoły z bilansem 6-0, w grupie A1 BC Obra Kościan trener Jakub Hertmanowski, w grupie A2 ENEA Basket Piła-Powiat Pilski trener Tomasz Pochylski
- liga Młodzików Starszych U13M dwa niepokonane zespoły wygrały swoje grupy w pierwszej rundzie rozgrywek, w grupie A1 MKK Pyra Poznań trener Jakub Czwakiel 10-0, w grupie A2 Basket Team Suchy Las trener Mikołaj Kozubiński 8-0
- liga Młodzików Młodszych U12M w grupie A2 niepokonany z bilansem 7-0 jest zespół BC Obra Kościan trenera Mateusza Skrzypczaka

Gratulujemy!

Newsletter - zapisz się

Partnerzy

ENEA S.A. WIELKOPOLSKA Poznań

Partnerzy medialni

TVP3 Poznań Radio Poznań Głos Wielkopolski
Obraz