Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

15.02.2023

Odsłon: 1555

Marcin Madanowski

ENEA AZS czwarta w Polsce, MUKS piąty w U19K

W dniach 8-12 lutego w Gdańsku rozegrane zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorek Starszych U19K, w których reprezentowały nas drużyny ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań oraz MUKS Poznań.

Rozstawienie sprawiło, że oba nasze zespoły spotkały się w grupie B. Pierwszego dnia AZS pokonał Bogdankę AZS UMCS Lublin 59:57, a MUKS uległ GTK Gdynia 59:71. Drugiego dnia w wielkopolskich derbach lepszy był MUKS, który zwyciężył 54:47. Po dwóch dniach wszystko było możliwe łącznie z awansem obu naszych ekip do półfinału. W piątek podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego pokonały drużynę z Lublina po dogrywce 81:71 i czekały na wynik ostatniego meczu grupowe. Po kapitalnej grze podopieczne trener Moniki Sibory pokonały Gdynię 54:43 i zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca w grupie. Niestety wygrały zbyt mało, żeby awansował także MUKS, który w sobotę zagrał z Wisłą CanPack Kraków o piąte miejsce i zwyciężył 61:44.

W półfinale niestety AZS uległ UKS Trójce Żyrardów 51:60, a w meczu o trzecie miejsce GTK Gdynia zrewanżowała się za porażkę w grupie 49:61.

Ostatecznie ENEA AZS Szkoła Gortata II Poznań zajęła IV miejsce, a MUKS Poznań piąte. Malina Piasecka została wybrana do najlepszej piątki turnieju.

Gratulacje!

Newsletter - zapisz się

Partnerzy

ENEA S.A. WIELKOPOLSKA Poznań

Partnerzy medialni

TVP3 Poznań Radio Poznań Głos Wielkopolski
Obraz