Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

19.06.2023

Rozgrywki

Odsłon: 1926

Marcin Madanowski

Zakończenie sezonu 2022/23 - podsumowanie

17 czerwca o 17:00 w Tarnowie Podgórnym odbyło się oficjalne zakończenie bardzo udanego sezonu 2022/23 Wielkopolskiego Związku Koszykówki. 

Nasze kadry zdobyły dwa medale Ogólnopolskiej Olimpiady Mlodzieży - dziewczęta Złoty w Łańcucie, a chłopcy srebrny w Przemyślu. Wielkopolskie zespoły młodzieżowe aż 13 razy wystąpiły w Finałach Mistrzostw Polski, w których zdobyły 4 medale: 
- 2 złote - ENEA Basket Junior Poznań w U19M, MKK Pyra Poznań w U13M
- srebrny Lider BIOFARM Swarzędz w U13K 
- brązowy ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań w U17K 

Zanotowaliśmy 5 awansów do wyższej klasy rozgrywkowej: 
- MKS Pho3nix Sokół Marbo Międzychód do 1LM 
- KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. do 1LK
- KS Kosz Kompaktowy Pleszew, Wiara Lecha Poznań oraz ENEA Basket Junior Poznań do 2LM. 

Pełna lista wyróżnień:
1. MKS Sokół Marbo Międzychód – awans do Suzuki 1 Ligi Mężczyzn – Marcin Chodkiewicz
2. KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. – awans do 1LK – Katarzyna Motyl
3. KS Kosz Kompaktowy Pleszew – awans do 2LM – Alan Urbaniak
4. Wiara Lecha Poznań – awans do 2LM – Tomasz Baszak
5. ENEA Basket Junior Poznań – awans do 2LM – Cezary Kurzawski
6. ENEA AZS SZKOŁA GORTATA POZNAŃ – IV miejsce MP U19K i III miejsce Młodzieżowy Puchar Polski – Monika Sibora
7. MUKS POZNAŃ – V miejsce MP U19K i II miejsce Młodzieżowy Puchar Polski – Maciej Brodziński
8. ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań – III miejsce MP U17K – Grzegorz Zieliński
9. MUKS POZNAŃ – VII miejsce MP U17K – Krzysztof Dobrowolski
10. LIDER BIOFARM SWARZĘDZ – VIII miejsce MP U17K – Tomasz Eichert
11. LIDER BIOFARM SWARZĘDZ – V miejsce U15K – Andrzej Śniadek
12. MUKS POZNAŃ – VI miejsce MP U15K – Mateusz Dwornik
13. UKS VICTORIA PLEWISKA – VIII miejsce MP U13K – Ryszard Cudak
14. LIDER BIOFARM SWARZĘDZ – Wicemistrz Polski U13K – Magdalena Dedio
15. ENEA BASKET JUNIOR POZNAŃ – Mistrz Polski U19M – Cezary Kurzawski
16. ENEA BASKET JUNIOR POZNAŃ – VII miejsce MP U17M – Tomasz Cichocki
17. MKK PYRA POZNAŃ – IV miejsce U15M – Roman Jańczyk
18. MKK PYRA POZNAŃ – Mistrz Polski U13M – Jakub Czwakiel

Uhonorowaliśmy królów strzelców wszystkich rozgrywek: 
Rozgrywki żeńskie:
• 2LK: Katarzyna Joks – KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. - 20,7
• U19K: Nicola Batura – MUKS Poznań - 15,5
• U17K: Karolina Maj – Lider BIOFARM Swarzędz - 26,9
• U15K: Antonina Maj - Lider BIOFARM Swarzędz - 21,6
• U13K: Monika Stefanowicz – UKS Moskawa Środa Wlkp. - 22,7
• U16K: Gabriela Strańczyk – Basket Team Suchy Las - 18,1
• U14K: Iga Jasik – UKS Piątka Ostrów Wlkp. - 33,2
• U12K: Agata Nowak – UKS Kaspro Ostrów Wlkp. – 33,0

Rozgrywki męskie:
• 3LM: Gerard Świerczyk – Rawia RAWAG Rawicz - 24,2
• U19M: Oskar Szydlik – AKM Gromy Nowy Tomyśl - 23,6
• U17K: Remigiusz Pawlicki – ENEA Basket Junior II Poznań - 21,5
• U15M: Jakub Jankowicz – MKS Gromy Nowy Tomyśl - 30,1
• U13M: Alan Chojnacki – MKK Pyra Poznań - 38,9
• U16M: Maksymilian Zacharski – UKKS Iskra Osieczna - 33,7
• U14M: Mateusz Frąszczak – UKS Piątka Ostrów Wlkp. - 35,8
• U12M: Albert Konowalski – Sklep Polski MKK Gniezno - 29,8

Puchary otrzymały drużyny z pierwszych trzech miejsc we wszystkich 16 kategoriach WZKosz: 
Ligi Żeńskie: 
2LK:
1. KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. – awans do 1LK – Katarzyna Motyl, Milena Krzyżaniak – Kinga Dekert, Katarzyna Joks, Olga Kisielewska, Iga Klimańska, Milena Krzyżaniak, Weronika Kurczaba, Julia Kunicka, Aleksandra Marczyk, Lena Olejnik, Kinga Orchowska, Weronika Płonka, Nadia Pozdrowicz, Aleksandra Ster, Wiktoria Szych, Maja Wołowicz,
2. GTK Gdynia – Tomasz Budzisz
3. POMPAX Tęcza Leszno – Maciej Krówczyński
U19K:
1. MUKS Poznań – Maciej Brodziński, Daniel Ciejka – Nicola Batura, Weronika Bladocha, Aleksandra Burzyńska, Marta Głowacka, Michalina Jałocha, Kornelia Kasztelan, Wiktoria Piotrowska, Zofia Przybylska, Kornelia Sobańska, Maja Sitek, Aleksandra Szuba, Paulina Szymańska, Agata Tomczak, Zuzanna Winkiel, Alicja Witkowska
2. ENEA Lider Szkoła Gortata Poznań – Monika Sibora – Grzegorz Zieliński
3. LOMS ENEA Basket Piła-Powiat Pilski – Tomasz Pochylski
U17K:
1. ENEA AZS II Szkoła Gortata Poznań – Grzegorz Zieliński, Zofia Marek - Zuzanna Bręk, Wiktoria Brzostowicz, Lena Brzustowska, Oksana Cebulska, Martyna Główczak, Wiktoria Haegenbarth, Oliwia Janicka, Julia Koryzna, Ewa Lewandowska, Liliana Maciejewska, Patrycja Majchrzak, Oliwia Malcherczyk, Zuzanna Nowak, Judyta Skobel, Weronika Skrzypczak, Iga Woźna,
2. Lider BIOFARM Swarzędz – Tomasz Eichert
3. MUKS Poznań – Krzysztof Dobrowolski – Aleksandra Semmler
U15K:
1. MUKS Poznań – Mateusz Dwornik, Daniel Ciejka – Joanna Bąk, Amelia Blejwas, Barbara Bruczyńska, Maja Cichocka, Liliana Gabryelewicz, Julia Gretka, Michalina Guziana, Emilia Hadryś, Natalia Jankowska, Lidia Kołodzińska, Zuzanna Kostrzewska, Zuzanna Marczyńska, Daria Melnyk, Michalina Rybak, Maja Semmler, Lena Wolna, Iga Zielińska, Ida Zygmanowska
2. Lider BIOFARM Swarzędz – Andrzej Śniadek
3. UKS Victoria Plewiska – Ryszard Cudak
U13K:
1. Lider BIOFARM Swarzędz – Magdalena Dedio – Maja Andrzejczak, Matylda Bieżyńska, Laura Chmielewska, Amelia Cimińska, Matylda Gomulak, Matylda Jęczmionka, Aleksandra Kamińska, Hanna Kozielczyk, Natasza Kubiak, Nadia Michalak, Alicja Mioduszewska, Hanna Mróz, Alicja Rogowy, Wiktoria Sakowska, Julia Trząsalska, Olga Woźniak
2. UKS Moskawa Środa Wlkp. – Ryszard Cudak
3. MUKS Poznań – Kamil Słowik, Alicja Jóźwiak
U16K:
1. Lider BIOFARM Swarzędz – Andrzej Śniadek – Nikola Barańska, Gabriela Flaszak, Lena Gąsiorek, Oliwia Janicka, Alicja Kobylińska, Antonina Kuchcińska, Antonina Maj, Olga Majtczak, Marika Mierzejewska, Wiktoria Mirska, Hanna Mróz, Zofia Paczyńska, Antonina Sikora, Weronika Stachowiak, Pola Własny, Julia Zając
2. MUKS Poznań – Mateusz Dwornik, Daniel Ciejka
3. Basket Team Suchy Las – Grzegorz Stefanowicz, Aleksandra Kowalska
U14K:
1. MKS MOS Konin - Magdalena Stawicka – Adriana Bultrowicz, Hanna Jaskólska, Natalia Jędro, Natalia Kantarowska, Łucja Nowacka, Maja Olejniczak, Maria Orchowska, Zuzanna Rybkowska, Klaudia Sroczyńska, Maja Szulmińska, Lena Walęcka, Maria Wróbel
2. Lider BIOFARM SWARZĘDZ – Magdalena Dedio
3. Flux Medical Dwójka Rogoźno – Krzysztof Grewling, Stanisław Kozłowski
U12K:
1. UKS Dream Team Nowy Tomyśl – Mariusz Jaroński – Barbara Ambrozik, Hanna Bielawa, Marcelina Jakubowska, Mia Judek, Iga Konieczna, Alicja Lotka, Zofia Lotka, Martyna Menet, Zuzanna Nowicka, Anna Piosik, Julia Schulz, Antonina Starosta, Dagmara Stieler, Zuzanna Walda, Joanna Woga, Nadia Wojtaszek
2. Lider BIOFARM Swarzędz – Marta Urbaniak
3. MUKS Kórnik – Kamil Słowik
 

Męskie:

3LM:
1. KS Kosz Kompaktowy Pleszew – Alan Urbaniak – Patryk Cebulski, Krzysztof Chmielarz, Szymon Dekiert, Łukasz Kaczmarek, Adam Koza, Bruno Kromolicki, Patryk Marek, Mateusz Misiorny, Eryk Nowaczyk, Bartłomiej Paterczyk, Davit Shukakidze, Oliwier Sobczak, Krzysztof Spała, Mikołaj Spała, Dawid Zydorowicz
2. Wiara Lecha Poznań – Tomasz Baszak
3. ENEA Basket Junior Poznań – Cezary Kurzawski
U19M:
1. ENEA Basket Junior Poznań – Kurzawski Cezary – Iwo Baganc, Szymon Buczkowski, Patryk Buława, Karol Cymer, Kamil Długiewicz, Mete Ekici, Kajetan Kaczyński, Igor Krajewski, Franciszek Kowalewski, Igor Masztalerz, Piotr Mieloch, Aleks Najder, Oliwier Nowak, Remigiusz Pawlicki, Michał Polachowski, Marcin Puchalski, Mateusz Roszczka, Konstanty Sobczyński, Oliwier Szczepański, Piotr Szczęsny, Adrian Tomicki, Maksym Ulczenko, Nikodem Wojtkowiak, Igor Urban, Jędrzej Zaborowski
2. AKM Gromy Nowy Tomyśl – Konrad Sroka, Aleksander Ziobro
3. BM STAL OSTRÓW WLKP. – Marcin Pławucki
U17M:
1. ENEA BASKET II JUNIOR POZNAŃ – Tomasz Cichocki – Bartosz Cichocki - Iwo Baganc, Szymon Buczkowski, Patryk Buława, Aleksander Butkiewicz, Bart Grabizna, Marcel Kajak, Jakub Kołodziński, Franciszek Kowalewski, Igor Krajewski, Mateusz Krzak, Remigiusz Pawlicki, Michał Polachowski, Mateusz Roszczka, Adrian Tomicki, Jędrzej Zaborowski
2. Orlen Akademia Koszykówki BM Stal Ostrów Wlkp. – Kasper Smektała
3. MKK Pyra Poznań – Przemysław Szymański
U15M:
1. MKK PYRA POZNAŃ – Roman Jańczyk – Miłosz Adamski, Jan Baranowski, Jan Błoch, Alan Chojnacki, Franciszek Jędrzejczyk, Igor Kogut, Bartosz Koralewski, Tomasz Kryszak, Ksawery Łągwa, Mikołaj Mataczyński, Alex Pampuch, Marcel Pankowski, Wojciech Piechocki, Jakub Roszak, Milan Stroiński, Kacper Żytkiewicz
2. ENEA Basket Junior Poznań – Mateusz Rój – Bartosz Sikorski
3. KK Rycerze Rydzyna – Aleksandra Sakowicz, Kamil Chanas
U13M:
1. MKK Pyra Poznań – Jakub Czwakiel, Paulina Drop – Franciszek Bartkowiak, Alan Chojnacki, Jakub Górski, Jerzy Jaśkowiak, Kosma Jaśkowiak, Franciszek Jura, Tymon Kasprowicz, Stanisław Kostrzewa, Kacper Meller, Kamil Modelski, Platon Nemchenko, Michał Szkudlarek, Bartłomiej Ślęga, Alex Wieczorek
2. Basket Team Suchy Las – Jacek Łukomski, Mikołaj Kozubiński
3. UKS Piątka Ostrów Wlkp. – Łukasz Olejnik
U16M:
1. ENEA BASKET JUNIOR POZNAŃ – Mateusz Rój – Bartosz Sikorski – Marcel Becelewski, Bart Grabizna, Karol Gruchot-Ciepierski, Bartosz Janowicz, Marcel Kajak, Franciszek Kokot, Marcel Kordus, Franciszek Kowalewski, Adam Kruszyński, Mateusz Marek, Wiktor Plewiński, Juliusz Pyszczorski, Mateusz Roszczka, Stanisław Skrzypczak, Jakub Szulc,
2. Orlen Akademia Koszykówki BM Stal Ostrów Wlkp. – Rafał Jezierski
3. Basket Team Suchy Las – Jarosław Marcinkowski
U14M:
1. ENEA Basket Piła-Powiat Pilski – Tomasz Pochylski – Dominik Bartosz, Filip Bartosz, Łukasz Borkowski, Alan Dukat, Szymon Greliński, Kamil Gubała, Gracjan Hryckiewicz, Jakub Kukliński, Daniel Maciejewski, Filip Marciniak, Maksymilian Runowski, Wiktor Skutnik, Bartłomiej Szalewski, Aleks Szostak, Liwiusz Średnicki, Jan Wilczyński
2. BC Obra Kościan – Jakub Hertmanowski
3. KK Rycerze Rydzyna – Aleksandra Sakowicz
U12M:
1. UKS Mikst Międzychód – Waldemar Duszyński – Gabriel Barkowski, Kamil Czerwonka, Borys Czupryniak, Mikołaj Duszyński, Jan Dymek, Karol Figlarz, Nadia Grześkowiak, Szymon Jandy, Tomasz Kalemba, Krzysztof Kamiński, Damian Kolanowski, Miłosz Kołucki, Alan Kozica, Leon Kluska, Tomasz Łagoda, Gracjan Nowak, Szymon Pawłowski, Andrzej Prokopczuk, Kinga Szybilska, Natalia Śródecka, Tymoteusz Urbaniak, Julia Węgrzyn
2. MKK Pyra SP65 Poznań – Roman Jańczyk, Paulina Drop
3. BC Obra Kościan – Mateusz Skrzypczak
 

Newsletter - zapisz się

Partnerzy

ENEA S.A. WIELKOPOLSKA Poznań

Partnerzy medialni

TVP3 Poznań Radio Poznań Głos Wielkopolski
Obraz