Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

19.06.2024

Odsłon: 813

Marcin Madanowski

Zakończenie sezonu 2023/24

Koszykarskie zakończenie sezonu Wielkopolskiego Związku Koszykówki odbędzie się w 22 czerwca 2024 r o godzinie 16:00 na placu PWK na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas rozgrywanego turnieju koszykówki Quest 3x3.

W tym roku wszystkie drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca w rozgrywkach: U12-A, U13-A, U14-A, U15-A, U16, U17, U19, 2LK i 3LM otrzymają pamiątkowe puchary, a wszystkie zawodniczki i zawodnicy otrzymają medale. W sezonie 2023/24 wręczone zostaną złote, srebrne i brązowe medale.
Dla królów strzelców wszystkich rozgrywek przewidziane są statuetki. 

Poniżej lista najlepszych drużyn we wszystkich kategoriach oraz królowie strzelców.

Męskie:
3LM: KS Basket Piła-Powiat Pilski - Basket Team Suchy Las - MKS Września
U19M: ENEA Basket Poznań - Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań - Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wlkp
U17M: ENEA Basket Poznań - Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań - Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wlkp
U15M: ENEA Basket Poznań - Pyra AZS Poznań - MKS Gromy Nowy Tomyśl
U13M: Pyra AZS Poznań - Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wlkp - Sklep Polski MKK SP2 Gniezno
U16M: AKM Gromy Nowy Tomyśl - Pyra AZS Poznań - KK Rycerze Rydzyna
U14M: Pyra AZS Poznań - ENEA Basket Poznań - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne
U12M: MKS Gromy Nowy Tomyśl - Pyra AZS Poznań - Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wlkp.

Żeńskie:
2LK: GTK Gdynia - POMPAX Tęcza Leszno - MKS MOS Konin
U19K: ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań - MUKS Poznań - Lider BIOFARM Swarzędz
U17K: MUKS Poznań - Lider BIOFARM Swarzędz - ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań
U15K: MUKS Poznań - ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań - Lider BIOFARM Swarzędz
U13K: MUKS Poznań - Lider BIOFARM Swarzędz - Dream Team MIK Piosik Nowy Tomyśl
U16K: ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań - KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. - Lider BIOFARM Swarzędz
U14K: Lider BIOFARM Swarzędz - UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. - MKS Opalenica
U12K: Rawia SYSTECH Rawicz - MKS Opalenica - UKS Dream Team Nowy Tomyśl
Królowie Strzelców:
3LM: Szymon Maciołek - Rawia RAWAG Rawicz - 22,1 pkt
U19M: Kacper Droździel - MKKS Żak Koszalin - 25,1 pkt
U17M: Patryk Buława - ENEA Basket Poznań - 22,7 pkt
U15M: Witold Przygodzcki - MKS Gromy Nowy Tomyśl - 24,9 pkt
U13M: Albert Konowalski - Sklep Polski MKK SP2 Gniezno - 23,5 pkt
U16M: Kacper Kantecki - KK Rycerze Rydzyna - 26,5 pkt
U14M: Sebastian Okoński - MKS Gromy Nowy Tomyśl - 36,4 pkt
U12M: Stanisław Kużaj - Korona Zakrzewo - 31,5 pkt
2LK: Martyna Walczak - MUKS Bydgoszcz - 20,3 pkt
U19K: Julia Kosmecka - TS Basket Gniezno - 19,1 pkt
U17K: Gabriela Strańczyk - Basket Team Suchy Las - 18,0 pkt
U15K: Lena Koralewska - MUKS Poznań - 23,2 pkt
U13K: Natalia Leończuk - POMPAX Tęcza Leszno - 31,4 pkt
U16K: Alicja Wierzbińska - ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań - 16,4 pkt
U14K: Iga Nitschke - Bulls Academy Gniezno - 25,2 pkt
U12K: Alicja Lotka - UKS Dream Team Nowy Tomyśl - 26,5 pkt

Newsletter - zapisz się

Partnerzy

ENEA S.A. WIELKOPOLSKA Poznań

Partnerzy medialni

TVP3 Poznań Radio Poznań Głos Wielkopolski
Obraz