Rozgrywki

Odsłon: 2535

Marcin Madanowski

AZS Poznań Mistrzem Polski U22K, MUKS piąty

Wczoraj w Gdańsku zakończyły się Finały Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U22K. Wielki sukces odniosły koszykarki ENEA AZS Poznań, które zdobyły złote medale.

Podopieczne trenera Marka Lebiedzińskiego wytrzymały role faworyta i zanotowały komplet pięciu zwycięstw. W grupie pokonały kolejno MUKS Poznań 74:55 – MVP meczu Aleksandra Parzeńska, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 75:70 – MPV Liliana Banaszak oraz AZS Uniwersytet Warszawski 70:66 – MVP Aleksandra Zięmborska. Z pierwszego miejsca w grupie akademiczki w półfinale rywalizowały z Wisłą CanPack AZS Politechnika Kraków, którą wcześniej pokonali w półfinałach. AZS pewnie zwyciężył 82:60 – MVP Karolina Stefańczyk. W wielkim finale spotkali się ponownie – co było chyba lekką niespodzianką – z Basketem Aleksandrów Łódzki. Przez trzy kwarty mecz był bardzo wyrównany, ale akademiczki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść z czwartek kwarcie. MVP meczu finałowego i jednocześnie MVP turnieju została Marta Nowicka. Do najlepszej piątki turnieju wybrana została również Karolina Stefańczyk.

MUKS Poznań niestety nie powtórzył zeszłorocznego sukcesu, gdy zajął trzecie miejsce. W pierwszy meczu grupowym uległ AZSowi 54:77, potem pewnie pokonała AZS UW 85:64 - MVP meczu Weronika Woźniak. W ostatnim meczu w grupie zmierzył się z Basketem Aleksandrów Łódzki i stawką tego spotkania był awans do półfinału MP. Niestety MUKSiary nie potrafiły zatrzymać Martyny Leszczyńskie, która zagrała kapitalne spotkanie – 35 punktów, 21 zbiórek eval 52! Podopieczne Macieja Brodzińskiego uległy 74:81 i w meczu o piąte miejsce zagrały z gospodyniami Szkołą Gortata Politechniką Gdańsk, z którą wygrały 85:76 - MVP Paulina Pilichowska. Na pewno żal straconej szansy, gdyż była szansa na poznański finał, ale w końcu MUKS przegrał z mistrzem i wicemistrzem.

Wielkie gratulacje należą się obu poznańskim ekipom. Miejmy nadzieję, że jest to dobry prognostyk przed resztą rozgrywek młodzieżowych.