Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

10.03.2019

Rozgrywki

Odsłon: 447

Marcin Madanowski

ENEA AZS Poznań wygrała ligę Juniorek U18K

Zakończyły się rozgrywki Juniorek U18K, w których uczestniczyło 8 zespołów. Bezapelacyjnie najlepsza była drużyna ENEA AZS Poznań, która nie zaznała goryczy porażki.  

W lidz grało 8 zespołów, z tym że zespół MKS MOS Konin występował poza konkursem z racji starszych zawodniczek. Komplet czternastu zwycięstw zaliczyły akademiczki, które męczyły się tylko z Liderem Swarzędz wygrywają jednym punktem w Swarzędzu a u siebie po dogrywce. Reszta meczów była formalnością, a bilans koszy to +333. 

Drugie miejsce zajął MUKS Poznań z bilansem 10-4, który dodatnim bilansem bezpośrednich meczów wyprzedził wspomnianego Lidera Swarzędz również 10-4. MUKS w Swarzędzu wygrał +13, a u siebie uległ -3. Czwarte ostatnie miejsce premiowane awansem do rozgrywek centralnych zajęła Tęcza Leszno 6-6.  TABELA przedstawia się następująco. Komplet wyników - tutaj.

AZS awansował bezpośrednio do półfinałów Mistrzostwo Polski. MUKS, Lider i Tęcza zagrają w ćwierćfinałach, które odbędą się w dniach 22-24 marca. Losowanie grup odbędzie się we wtorek w siedzibie PZKosz. 

Garść spostrzeżeń po lidze. AZS był faworytem rozgrywek i utrzymał presję, drugie miejsce zgodnie z oczekiwaniami zajął MUKS Poznań, ale zanotował dwie wpadki: u siebie ze Swarzędzem i na wyjeździe w Ostrowie. W ćwierćfinałach zabraknie Kormorana Sieraków, który grał w nich w zeszłym sezonie, a raczej nie osłabił się kadrowo. Sieraków lepszą formę złapał w końcówce - wygrana w Lesznie, ale zaczął rozgrywki bardzo słabo. Na ich miejsce zagra Lider Swarzędz, który w lidze wystąpił trzyletniej przerwie i wywalczył awans mając tylko 3 zawodniczki z rocznika 2002, a reszta to kadetki. Podobny skład ma Tęcza Leszno, w której również większość składu to zawodniczki z rocznika 2003 i tylko 4 zawodniczki są z młodszego rocznika juniorki - 2002. 

Życzymy wszystkim naszym zespołom powodzenie w dalszym etapie rozgrywek!

Newsletter - zapisz się