Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

08.05.2019

Rozgrywki

Odsłon: 1278

Marcin Madanowski

Juniorki AZSu Poznań trzecie w Polsce

W miniony weekend w Gdyni odbyły się Finały Mistrzostw Polski Juniorek U18, w których Wielkopolskę reprezentowały aż trzy zespoły: ENEA AZS Poznań, MUKS Poznań oraz UKS Lider Swarzędz.

To rzadkość, żeby aż trzy zespoły z jednego województwa grały w ścisłym finale MP. Kapitalny turniej rozegrały akademiczki.

Podopieczne trenerów Grzegorza Zielińskiego oraz Marka Lebiedzińskiego pewnie wygrały rozgrywki grupowe, pokonując kolejno Lidera Swarzędz 85:46, AZS Gorzów Wlkp. 62:45 oraz Basket Aleksandrów Łódzki 65:45. W półfinale w dramatycznych okolicznościach uległy po dogrywce Politechnice Gdańsk 67:76, ale w meczu o brązowe medale pokonały ponownie AZS Gorzów Wlkp. tym razem 83:73. To kolejny sukces akademiczek, które do złota w U22K dołożyły brąz w U18K.

MUKS Poznań w grupie A zmierzył się z zespołami SKS 12 Warszawa, który pokonał 86:54, Arką Gdynia, której uległ 47:67 oraz Politechnice Gdańsk, z którą również przegrał 57:78. Bilans 1-2 dał podopiecznym trenerów Łukasza Ulchurskiego oraz Macieja Brodzińskiego możliwość walki o piąte miejsce, które wywalczyły pokonując Basket Aleksandrów Łódzki 67:61.

Lider Swarzędz był najmłodszym zespołem w turniejowej stawce. Zespół złożony był praktycznie z kadetek uzupełnionych trzema juniorkami z rocznika 2002. Sam awans do finałów był ogromnym sukcesem dla zespołu prowadzonego przez Annę Talarczyk i Magdalenę Dedio. W grupie Liderki zanotowały trzy porażki, walcząc do ostatnich minut z Aleksandrowem Łódzkim. W meczu o miejsce siódme uległy SKS 12 Warszawa 54:66.

Podsumowując był to bardzo udany turniej dla wielkopolskich ekip. Trzy miejsca w finale oraz brązowy medal to jeden z najlepszych wyników od lat.

Newsletter - zapisz się

Partnerzy

ENEA S.A. Wielkopolska Poznań Autostrada Eksploatacja DECATHLON POSNET

Partnerzy medialni

TVP3 Poznań Radio Poznań Głos Wielkopolski