Rozgrywki

Odsłon: 2605

Marcin Madanowski

Basket Team Suchy Las Mistrzem Polski U14M!!!

W dniach 5-9 czerwca w Żarach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików Starszych.

Koszykarze Basket Team Suchy Las okazali się najlepsi w ośmiozespołowej stawce i zdobyli Mistrzostwo Polski. Zespół prowadził duet trenerski Jacek Łukomski i Daniel Russak.

W fazie grupowe koszykarze z Suchego Lasu pokonali zespoły: Energa Adkonis Słupsk 74:59 oraz gospodarzy z BC Swiss Krono Żary 82:75 co dało im pierwsze miejsce w grupie. W ostatnim meczu grupowym ulegli MUKS Hutnik Warszawa 74:75, ale wynik ten nie miał znaczenia dla układu tabeli. W półfinale Basket Team okazał się lepszy od Twardych Pierników Toruń 64:52, a w finale pewnie pokonał UKS AK Komorów 85:60, rewanżując się tym samym za porażkę z turnieju półfinałowego w Komorowie.

MVP turnieju półfinałowego został wybrany Jan Nowicki, który w finale rzucił 33 punkty. W najlepszej piątce turnieju znaleźli się: Piotr Mieloch i Igor Urban, a Piotr Szczęsny został wybrany wyróżniającym się zawodnikiem swojej drużyny.

Basket Team Suchy Las grał w składzie: Jakub Czajkowski, Filip Gorzelany, Jakub Kaczmarek, Kajetan Kaczyński, Jakub Kołodziński, Sebastian Marchlewski, Piotr Mieloch, Jan Nowicki, Konstanty Sobczyński, Piotr Szczęsny, Oskar Szydlik, Igor Urban, Michał Zajdowski, Aleksander Zbyszewski, Tymoteusz Żerko