Rozgrywki

Odsłon: 1229

Marcin Madanowski

Podsumowanie tygodnia odc. 3

Zapraszamy na cykliczne podsumowanie tygodnia rozgrywek na wielkopolskich parkietach. Przejrzymy mecze od Ekstraklasy do naszej 2LK i 3LM.

Rozpoczynamy tradycyjnie od najwyższych klas rozgrywkowych. Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. rozegrała w minionym tygodniu 2 mecze. W środę podejmowała u siebie zespół King Wilki Morskie. Stalówka odniosła najwyższe ligowe zwycięstwo w tym sezonie i zdeklasowała rywali 91:59. Po 19 punktów rzucili Jakup Garbacz i Josip Sobin, 14 Chris Smith, a 11 Szymon Ryżek. Aż 12 asyst zanotował Taurean Green – to drugi najwyższy wynik w sezonie. W sobotę ostrowianie udali się do Warszawy na mecz z Legią i niestety ulegli 73:89. 17 oczek rzucił Josip Sobin, 16 James Florence, 15 Jakub Garbacz, a 10 Chris Smith. Stal z bilansem 6-4 w 10 meczach jest obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Swój mecz rozegrały także koszykarki ENEA AZS Poznań, które w sobotę zagrały we Wrocławiu ze Ślęzą. Mecz początkowo miał się odbyć w Poznaniu, ale AZS ma problemy z halą Politechniki Poznańskiej, która decyzją Rektora jest niestety zamknięta. Poznanianki uległy po walce 84:79. Podopieczne trenera Grzegorza Zielińskiego przespały pierwszą połowę, w drugiej połowie rzuciły się do odrabiania strat. Udało się zminimalizować przewagę wrocławianek do 2 punktów, ale niestety to gospodynie cieszyły się ostatecznie z triumfu w tym spotkaniu. 23 punkty rzuciła dla AZSu Tiffany Brown i dołożyła 11 asyst co dało imponujące double-double. 15 oczek dołożyła Julia Adamowicz, 14 Gmrice Davis, a 11 Jovana Popović. W tabeli AZS jest piąty z bilansem 2-1.

W 1LK w środę odbył się tylko 1 mecz z naszym przedstawicielem. Niestety Lider Swarzędz przegrał w Łodzi z Widzewem 56:61, a o porażce zadecydowała przegrana 1 kwarta. Dobule-double zanotowała Agata Siwińska 13 pkt i 12 zb, a po 15 punktów rzuciły Martyna Kotula i Marta Ubraniak.

W 2LM w grupie D odbyły się 4 mecze z naszymi przedstawicielami w tym 2 derbowe. W najciekawszym w niedzielę w Międzychodzie Sokół podejmował Rycerzy Rydzyna. W tym dobrym meczu widzieliśmy dwie różne połowy. W pierwszej połowie dominowali gospodarze z Sokoła, którzy do przerwy prowadzili 49:32. Na drugą połowę Rycerze wyszli odmienieni i wyszarpali zwycięstwo 80:73, a drugą połowę wygrali 48:24. Dla Sokoła 16 punktów rzucił Jakub Nowak, a 14 dołozył Damian Szymczak. Dla Rycerzy 23 punkty i 11 zbiórek padło łupem Mateusza Bręka. 16 dołożyl jego brat Dawid, a po 10 rzucili Szymon Milczyński i Maciej Rostalski. Sokół doznał pierwszej ligowej porażki, goście z Rydzyny pozostają niepokonani. W drugich derbach Obra Kościan pokonała wysoko w Poznaniu Basket Junior 96:67. Dla zespołu z Kościana było to pierwsze ligowe zwycięstwo. Punkty dla Obry rzucali: Mateusz Kaczmarek 18, Michał Rybakowski 17, Mikołaj Rau 14, Dawid Gruszczyński 13 i Patryk Plewiński 12. Dla poznaniaków najwięcej 17 rzucił Szymon Sobiech, 14 Mateusz Jakubiak, 12 Oliwier Bednarek, a 10 Bartosz Ziółek. Kosz Pleszew zdeklasował u siebie Gimbasket Wrocław 93:59, a przyczyli się do tego Mikołaj Spała 24 pkt, Krzysztof Spała 18, Krzysztof Chmielarz 13 + 9 asyst oraz Grzegorz Małecki 12. W drugich derbach Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne bardzo wysoko pokonała rezerwy Stali Ostrów 115:66. 29 oczek dla Tarnovii rzucił Seweryn Sroczyński, którego wsparli Filip Teisner 15, Bartłomiej Pawlak z double-double 15 pkt i 10 zb oraz Łukasz Kupczyński 10. Dla ostrowian 15 punktów zdobył Kamil Nawrot, a 10 Michał Kaźmierczak. W tabeli na czele Rydzyna 5-0 i Pleszew 4-1, potem na szóstym miejscu Tarnovia 2-2, siódmy jest Międzychód 2-1, dziewiąta Obra 1-3, na 12 Poznań 1-3, a tabelę zamyka Stal II 0-5.

W 2LK w piątek AZS Włocławek podejmował ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań i uległ 65:79. Dla włocławianek 21 punktów rzuciła Dorota Rybczyńska, a po 13 dorzuciły Oliwia Pawlak i Kinga Kowalska. Swój najlepszy występ dla poznanianek zaliczyła Weronika Jarecka zdobywając 27 punktów. Wsparły ją Natala Kołodziejczak 15, Olga Jędrzejczak 13 i Malina Piasecka 12. W niedzielę w Ostrowie Ostrovia pokonała MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 92:75. 30 punktów dla Ostrovii zdobyła Katarzyna Joks, która zastąpić musiała swoją imienniczkę Katarzynę Motyl, która musiała opuścić plac z powodu kontuzji ręki. 16 oczek dołożyła Aleksandra Ster, a 10 Marika Grzegorowska. Dla bydgoszczanek 20 punktów od Joanny Byczkowskiej i 19 od Julii Kobus. W poniedziałkowym mecz MKS MOS Konin pokonał na wyjeździe ENEA Basket Piłka 73:43. Zwycięstwo koninianek było niezagrożone od startu spotkania. Przyczyniły się do niego: Kamila Rogulska, Patrycja Szczecińska i Wiktoria Orchowska, które zgodnie rzuciły po 13 punktów, a 12 dołożyła Wiktoria Wróbel. Dla pilanek najwięcej 9 punktów miała Julia Kowalska. W tabeli na czele AZS Poznań 4-0, przed Koninem 3-1 i Ostrowem 3-0. Katarzynki Toruń nie rozegrały jeszcze żadnego meczu.

W 3LM w najciekawszym meczu Wiara Lecha Poznań uległa w derbach Poznania młodzieży z Basket Junior. Podopieczni trenera Przemysława Szurka zwyciężyli zawodników trener Darii Mieloszyńskiej-Zwolak 76:71. 31 punktów dla Basketu rzucił Jakub Andrzejewski, a 16 Aleks Najder. Dla Wiary Lecha punktowali: Krzysztof Martuzalski 21, Adam Stróżyński 12, Kacper Rutkowski 10. MKK Pyra wysoko pokonała 365energy Basket Piła 110:68. Ponad połowę punktów dla pilan zdobył Dominik Maroszek 36, 11 dorzucił grający trener zespołu Tomasz Pochylski. Dla Pyry 25 oczek zdobył Mikołaj Walczak, 21 Aleksander Adamczak, po 15 Marcin Flieger i Roman Jańczyk i 14 Patryk Plewiński. We Wrześni MKS uległ Wilkom Morskim 66:83. Dla MKSu najwięcej punktów zdobył Mateusz Bilski 21, którego wsparli Filip Andrzejewski i Mateusz Tralewski po 14. Dla Wilków 27 punktów rzucił Aleksander Wiśniewski, a 22 Matuesz Moroń. W ostatnim rozegranym meczu swój debiut zaliczyła drużyna KKS Basket Poznań. To zupełnie nowy klub koszykarski na mapie Poznania. Niestety poznaniacy ulegli w Międzychodzie rezerwom Sokoła 54:81. Dla Sokoła 34 punkty rzucił Konrad Jelski, 15 Maciej Wejman, a 11 Norbert Grzegorczyk. Dla KKSu 19 rzucił Grzegorz Krajewski, a 16 Patryk Jagusz. W tabeli na czele Pyra Poznań 3-0 przed Wiarą Lecha i Sokołem po 2-1.