Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

20.06.2022

Odsłon: 401

Marcin Madanowski

Zakończenie sezonu 2021/22

12 czerwca na placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się oficjalne zakończenie sezonu 2021/22.  

Ceremonia odbyła się podczas turnieju LOTTO 3x3 QUEST POZNAŃ, który był jednym z etapów eliminacji Mistrzostw Polski 3x3. 

Członkowie zarządu WZKosz z prezesem Łukaszem Zarzycki uhonorowali po 3 najlepsze zespoły z 20 kategorii rozgrywkowych prowadzonych przez Wydział Gier i Dyscypliny WZKosz w sezonie 2021/22. 

Najlepsze zespoły w ligach awansowych: 2LK, 3LM, U19, U17, U15 i U13 otrzymali Flagi za zdobycie tytułu Mistrza Wielkopolski. 

Dla zwycięzców wszystkich lig awansowych i nieawansowych przygotowane zostały złote medale. 

Przedstawiamy zwycięzców lig żeńskich:

2LK:
1. KS Wichoś Jelenia Góra – awans do 1LK – Rafał Sroka
2. Ogniwo Szczecin – Aleksandra Błądek
3. Lider BIOFARM Swarzędz – Magdalena Dedio

U19K:
1. MUKS Poznań – Maciej Brodziński – Krzysztof Dobrowolski
2. ENEA AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań – Anna Talarczyk
3. MKS Opalenica – Krzysztof Mądry

U17K:
1. Lider BIOFARM Swarzędz – Magdalena Dedio – Anna Talarczyk
2. MUKS Poznań – Krzysztof Dobrowolski
3. POMPAX Tęcza Leszno – Maciej Krówczyński

U15K:
1. ENEA AZS Poznań – Małgorzata Łabędzka – Grzegorz Zieliński
2. MUKS Poznań – Iwona Jabłońska
3. POMPAX Tęcza Leszno – Maciej Krówczyński

U13K:
1. MUKS Poznań – Kamil Słowik – Daniel Ciejka
2. UKS Moskawa Środa Wlkp. – Ryszard Cudak
3. MKS MOS Konin – Magdalena Stawicka

U16K:
1. Lider BIOFARM Swarzędz – Magdalena Dedio – Anna Talarczyk
2. ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań – Małgorzata Łabędzka
3. UKS Kormoran Sieraków – Robert Janczyk

U14K:
1. Lider BIOFARM SWARZĘDZ – Magdalena Dedio – Anna Talarczyk
2. UKS Piątka Ostrów Wlkp. – Joanna Zemska
3. RKKS Rawia ISOSFERA Rawicz – Szymon Maciołek

U12K:
1. Lider BIOFARM Swarzędz – Anna Talarczyk – Tomasz Eichert
2. UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. – Karolina Kaczmarek
3. MKS Opalenica – Paulina Kaczmarek

U11K:
1. UKS Dream Team Nowy Tomyśl – Mariusz Jaroński
2. KS Play Basket Kraszewice – Adrian Kruszakin
3. Bycza Akademia SP2 Gniezno – Adriana Świrydowicz

U10K:
1. UKS Dream Team Nowy Tomyśl – Mariusz Jaroński
2. Lider BIOFARM Swarzędz – Katarzyna Golda-Wojtkowiak
3. KS Golnica Ryczywół – Łukasz Markwitz
 

Przedstawiamy zwycięzców lig męskich:

3LM:
1. KS Bakset Powiat Pilski – Nikołaj Tanasiejczuk
2. ENEA Basket Junior Poznań – Cezary Kurzawski
3. Wilki Morskie Szczecin – Marek Żukowski

U19M:
1. ENEA Basket Junior Poznań – Przemysław Szurek – Kurzawski Cezary
2. SKLEP POLSKI MKK Gniezno – Tomasz Konowalski
3. BM STAL OSTRÓW WLKP. – Kasper Smektała

U17M:
1. ENEA BASKET JUNIOR POZNAŃ – Cezary Kurzawski – Kowalska Marta
2. AKM GROMY NOWY TOMYŚL – Konrad Sroka -
3. BM STAL OSTRÓW WLKP. - Marcin Pławucki

U15M:
1. ENEA BASKET JUNIOR POZNAŃ – Mateusz Rój – Sikorski Bartosz
2. MKK PYRA POZNAŃ – Tomasz Semmler
3. UKS PIĄTKA OSTRÓW WLKP. – Łukasz Olejnik

U13M:
1. BC OBRA KOŚCIAN – Jakub Hertmanowski
2. ENEA BASKET PIŁA – Tomasz Pochylski
3. UKS OLIMPIJCZYK OSTRÓW WLKP. – Krzysztof Chmielarz

U16M:
1. ENEA BASKET JUNIOR POZNAŃ – Mateusz Rój – Bartosz Sikorski
2. BC OBRA KOŚCIAN – Maciej Murcha
3. UKKS Iskra Osieczna – Patryk Józefowicz – Maciej Janowicz

U14M:
1. MKK PYRA POZNAŃ – Roman Jańczyk – Tomasz Semmler
2. ENEA BASKET JUNIOR POZNAŃ – Tomasz Cichocki
3. KK RYCERZE RYDZYNA – Kamil Chanas

U12M:
1. MKK PYRA POZNAŃ – Roman Jańczyk – Paulina Robak
2. BASKET TEAM SUCHY LAS – Mikołaj Kozubiński
3. LIDER BIOFARM SWARZĘDZ – Tomasze Eichert

U11M:
1. BM STAL OSTRÓW WLKP. – Kasper Smektała
2. MKK PYRA POZNAŃ – Anna Waligórska
3. BC OBRA KOŚCIAN – Mateusz Skrzypczak

U10M:
1. MKS GROMY NOWY TOMYŚL – Konrad Sroka
2. KK RYCERZE RYDZYNA – Robert Przybylak
3. KORONA ZAKRZEWO – Marta Grygier – Tomasz Koszyca
 

Komunikat podsumowujący.

Gratulujemy!

Newsletter - zapisz się

Partnerzy

ENEA S.A. Wielkopolska Poznań Autostrada Eksploatacja DECATHLON POSNET

Partnerzy medialni

TVP3 Poznań Radio Poznań Głos Wielkopolski